20Maj
By: daniel Wł.: Maj 20, 2019 In: Uncategorized Comments: 0

Druga młodość lumpeksów trwa w najlepsze. Z miesiąca na miesiąc przybywa sklepów, które specjalizują się w sprzedaży odzieży używanej. O fanów niebanalnych ubrań, właściciele second handów walczą nie tylko atrakcyjnymi cenami, ale przede wszystkim ciekawą ofertą. Jak pozyskiwać wysokiej jakości odzież do lumpeksu? Z jakich krajów warto ją importować? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą w poniższym artykule osoby, planujące otwarcie własnego sklepu z używaną odzieżą. Zapraszamy do lektury!

Pozyskiwanie odzieży używanej

W jaki sposób pozyskiwana jest odzież do second handów? To pytanie, poza klientami lumpeksów, zadają sobie przede wszystkim osoby, które myślą o założeniu podobnego biznesu. Nic dziwnego, bo to właśnie jakość oferowanych ubrań, zaraz obok ich korzystnych cen, stanowi zwykle o sukcesie danego ciucholandu. Pochodzenie ubrań z drugiej ręki sklasyfikować można zarówno z uwagi na sposób ich pozyskiwania, jak również ze względu na kraj, z którego one pochodzą. W przypadku pierwszego kryterium, wyróżnić możemy pozyskiwanie odzieży: podczas zbiórek – charytatywnych i bezpośrednich, za pośrednictwem specjalnych kontenerów, jakie spotkać można przy ulicach wielu miast oraz bezpośrednio u producentów ubrań, którzy końcówki serii wyprzedają często w tak zwanych outletach. Warto pamiętać również o różnorodności odzieży. Największym zainteresowaniem klientów cieszy się przede wszystkim odzież damska – to właśnie kobiety należą do najczęstszych bywalczyń ciucholandów. Poza odzieżą dla pań, powinniśmy zainwestować także w używane ubrania dla dzieci i dla mężczyzn. Obserwujmy popyt na konkretne ubrania, by w pełni dopasowywać asortyment sklepu do potrzeb i oczekiwań grupy docelowej.

Kraje z których najczęściej importowana jest odzież

Kolejną, niezwykle ważną kwestią dla początkujących właścicieli second handów, jest kierunek, z którego importowana jest odzież używana. Zgodnie z regułą, pochodzi ona najczęściej z krajów postrzeganych jako zamożne, w których produkuje i sprzedaje się wysokiej jakości ubrania. Ich mieszkańcy mają łatwy dostęp do najmodniejszych ubrań znanych i cenionych marek. Zarówno tych dostępnych na każdą kieszeń, jak i uważanych za luksusowe, w tym Tommy Hilfiger, Ralph Lauren czy Hugo Boss. Do najpopularniejszych krajów, z jakich importuje się odzież używaną, należą sąsiadujące z nami Niemcy, Anglia oraz kraje Skandynawii, na czele z Norwegią i Szwecją. To właśnie z nich pochodzi najlepsza odzież, jaka trafia do polskich lumpeksów. Co ważne, zwykle charakteryzuje się ona dobrym stanem. Oczywiście spotkać się można również z odzieżą pochodzącą ze Stanów Zjednoczonych, jednak jest ona znacznie droższa od tej z krajów europejskich. Tak więc, jeśli zależy nam na sprzedaży ubrań różnych światowych marek, warto podjąć współpracę z hurtownią, która specjalizuje się w jej imporcie z wymienionych wyżej krajów. W ofercie hurtowni odzieży używanej Del-Mar Textil znaleźć można zarówno odzież sortowaną, niesortowaną, jak i odzież sortowaną typu cream, o której piszemy poniżej.

Odzież z Anglii

Od lat tytuł kraju, z którego importowane są największe ilości odzieży używanej, należy do Anglii. Nie bez powodu – spore znaczenie ma tu sposób, w jakim jego mieszkańcy podchodzą do zakupów odzieży. Z uwagi na częste wyprzedaże ludzie gromadzą duże ilości rzeczy, które często nienoszone, trafiają do drugiego obiegu. Dzięki temu, do krajów Europy, w tym również Polski, trafiają ciuchy w praktycznie idealnym stanie. Do najpopularniejszych marek odzieży, jaką importuje się z Anglii należą choćby znane i lubiane u nas River Island, New Look, Marks&Spencer czy Dorothy Perkins.

Odzież z Norwegii i Szwecji

Kroku Anglii, w zakresie importowanej odzieży, dotrzymują kraje skandynawskie. Prym wiodą przede wszystkim słynące z wysokiego poziomu życia Szwecja i Norwegia. Pochodzące z nich ubrania zachwycają nienaganną jakością i niepowtarzalnym, łączącym elegancję i sportowy charakter stylem, jaki doceniają polscy konsumenci. Wysoka jakość materiałów, staranne wykończenie i nietuzinkowe wzornictwo stanowią kwintesencję ubrań skandynawskich marek, jakie dzięki importerom odzieży używanej jak Del Mar Textil, spotkać można w polskich lumpeksach.

Odzież z Niemiec

Liczącymi się w grze dostawcami odzieży używanej są też Niemcy. Pochodzące z tego kraju ubrania, buty i dodatki wyróżnia wyjątkowa różnorodność. Duży asortyment marek i szeroka dostępność rozmiarów to świetny sposób na stworzenie asortymentu uwzględniającego potrzeby wszystkich klientów. Odzież z Niemiec pochodzi często ze zbiórek, co wiąże się z jej niższymi kosztami. Jej zakup może być więc świetnym rowiązaniem dla osób, które zaczynają prowadzenie second handu i dysponują organicznym budżetem.

Odzież sortowana, sortowana cream i niesortowana

Odzież pozyskiwaną do sklepów typu second hand podzielić możemy również ze względu na sposób jej wyselekcjonowania. Tu wyróżnić możemy: odzież sortowaną, odzież sortowaną cream i odzież niesortowaną. Pierwsza z nich, odzież sortowana, obejmuje starannie wyselekcjonowane ubrania, obuwie, torebki, galanterię skórzaną oraz inne oryginalne dodatki. Staranny dobór asortymentu sprawia, że do lumpeksu trafią wyłącznie towary zgodne z aktualnymi trendami i w wysokiej jakości. Odzież sortowana cream to propozycja dla wyjątkowo wymagających klientów. Jej mianem określane są produkty doskonałej jakości – świetne zarówno pod względem gatunkowym, jak i stanu, w jakim się znajdują. Na ubraniach tego typu nie ma śladów noszenia, często też posiadają one jeszcze metki producenta. W odzieży sortowanej cream znaleźć można prawdziwe perełki, w tym kreacje od światowych projektantów. Luksusowy towar o limitowanym charakterze może przyciągać do naszego lumpeksu miłośników oryginalnej odzieży, jakiej na próżno szukać w zwykłych sieciówkach. Odzież niesortowana, która nie podlega selekcji, pozyskiwana jest z kolei zwykle ze zbiórek w krajach europejskich. Asortyment w postaci niesortu to dobry wybór zawsze wtedy, gdy zależy nam na różnorodności odzieży, zarówno pod względem marek i rozmiarów, jak również jej niskich cenach. Także i w tym przypadku możemy trafić na niepowtarzalne egzemplarze ciuchów od niszowych producentów. Dodatkowym atutem jest wspieranie fundacji prowadzących zbiórki, które zebrane pieniądze przeznaczają na szczytne cele.

Odzież z certyfikatami dezynfekcji i dezynsekcji

W odniesieniu do odzieży pochodzącej z tak zwanego niesortu, możemy mówić o certyfikatach dotyczących dezynfekcji i dezynfekcji towaru. Nie są one potrzebne w sytuacji, gdy w second handzie sprzedawane są ubrania sortowane. W przypadku potrzeby uzyskania wspomnianego certyfikatu, konieczny jest bezpośredni kontakt z dostawcą ubrań. Jego obowiązkiem jest wystawienie stosownego dokumentu o dezynfekcji i dezynsekcji odzieży z drugiej ręki.

Importerzy odzieży używanej

Ostatnim, choć nie najmniej ważnym zagadnieniem, jakim należy wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem prowadzania lumpeksu, jest możliwość samodzielnego sprowadzania towaru z zagranicy bądź za pośrednictwem importera. Pierwsza opcja, choć tańsza dla właściciela sklepu z odzieżą używaną, wymaga od niego znacznego wkładu własnego i spotkań z zagranicznymi kontrahentami. Drugi wariant oznacza sporą wygodę dla przedsiębiorcy – umożliwia on bowiem oszczędność cennego czasu, dając przy tym możliwość zamawiania odzieży w ilościach hurtowych, co nie jest zwykle możliwe przy jej samodzielnym sprowadzaniu. Przeszkodą nie są też konkurencyjne ceny, jakie importerzy odzieży używanej, tacy jak Del Mar Textil, oferują właścicielom ciucholandów.

Trackback URL: https://www.del-mar.com.pl/odziez-uzywana-skad-pochodzi-i-jak-jest-pozyskiwana/trackback/