07Kwi
By: daniel Wł.: Kwiecień 07, 2019 In: Blog Comments: 0

Polacy pokochali zakupy przez internet. Z roku na rok przybywa sklepów, także z branży odzieżowej, które sprzedają swoje produkty w sieci. Rosnące nieustannie zainteresowanie wygodnymi i przynoszącymi oszczędności zakupami przyczynia się też do powstawania coraz większej liczby ciucholandów online. Czy sprzedaż ubrań przez internet się opłaca? Czy warto łączyć sprzedaż stacjonarną ze sprzedażą w sieci? Kim są klienci second handów online? O tym poniżej!

Ciucholandy online a sytuacja w branży odzieży z drugiej ręki

Lumpeksy stacjonarne nie są już dziś żadną nowością. Coraz częściej, sprzedaż ubrań z drugiej ręki przenosi się jednak do sieci. Rosnąca od lat popularność sklepów internetowych przyczynia się do popularyzacji ciucholandów online. Zgodnie z badaniami, światowy rynek odzieży używanej wart jest już ponad 4 miliard dolarów amerykańskich. W Polsce, jego wartość szacuje się natomiast na ponad 5 miliardów złotych. Obiecujące są też perspektywy dla osób planujących otwarcie własnego second handu w sieci – z danych CBOS wynika, że aż 42% Polaków przyznaje się do regularnych zakupów odzieży używanej. Zainteresowanie ubraniami z drugiej ręki, zwłaszcza w czasach, kiedy konsumenci wyjątkowo cenią swój czas i wygodę, stwarza doskonałą okazję do wejścia na rynek z własnym z ciucholandem online.

Sklep online z odzieżą używaną – czy to się opłaca?

Większa różnorodność w porównaniu ze stacjonarnym lumpeksem, możliwość oferowania niższych cen i wygoda zakupów bez wychodzenia z domu – to powody, dla których ciucholandy online zaskarbiły serca tysięcy Polaków. Nie brakuje tez osób zainteresowanym założeniem własnego sklepu online z odzieżą z drugiej ręki. Z perspektywy przedsiębiorców, zasadniczym argumentem do rozpoczęcia przygody z handem online są koszty – znacznie niższe od tych związanych z tradycyjną sprzedażą. Oczywiście, konieczne jest wykonanie strony internetowej, zakup domeny i hostingu, a następnie obsługa techniczna i utrzymanie platformy sprzedażowej. Zasadnicze jest też nawiązanie współpracy z zaufaną hurtownią odzieży używanej, które pozwoli rozwinąć skrzydła naszemu biznesowi i będzie zapatrywać sklep w wyjątkowe ubrania. Odpadają natomiast koszty wynajmu lokalu stacjonarnego, które są wysokie, zwłaszcza w większych miastach. Prowadzenie sklepu online jest też opłacalne z innego powodu. W miejscach, w których funkcjonuje kilka stacjonarnych ciucholandów, wyróżnienie się spośród konkurencji jest nie lada wyzwaniem. Problem ten odpada przy prowadzeniu sklepu w sieci – z dobrą ofertą produktową i cenową dotrzemy do znacznie większej grupy odbiorców. Zaoszczędzimy też na kosztach promocji biznesu w sieci.

Czy warto łączyć sprzedaż przez internet ze sprzedażą stacjonarną?

Internetowy sklep z używanymi ciuchami może stanowić doskonałe uzupełnienie dla tradycyjnego second handu. Na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej przedsiębiorców, szukających dodatkowego źródła dochodu. W dobie ogromnej popularności zakupów online, sprzedaż ubrań z drugiej ręki, może przynosić firmom znaczne zyski. Warto jednocześnie pamiętać, że handel w sklepie w sieci różni się zupełnie od handlu w sklepie stacjonarnym. Należy więc odpowiednio przygotować się do otwarcia ciucholandu online, w przypadku którego kluczową rolę odgrywa staranna selekcja oferowanej odzieży. Najlepiej pozyskiwać ją ze sprawdzonej hurtowni odzieży na wagę. Sprzedając wysokogatunkową odzież znanych i cenionych marek, możemy docierać do sporego grona fanów mody z całego niemal kraju. A nie tylko, tak jak w przypadku sklepu stacjonarnego, do jego stałych klientów czy okolicznych mieszkańców.

Kto szuka ubrań używanych przez internet?

Internetowe second handy nie bez powodu zyskują na popularności. Ogromna lista zalet, wynikających z zakupów z sieci powoduje, że coraz więcej osób wizytę w stacjonarnym sklepie zamienia na wygodę wkładania produktów do wirtualnych koszyków. Ubrań w ciucholandach online szukają przede wszystkim miłośnicy mody, ceniący oryginalny styl. W ofercie sklepów znaleźć mogą one niepowtarzalne ubrania – takie, które przewyższają swoją jakością ciuchy z popularnych sieciówek i pozwolą im wyróżnić się z jednakowego tłumu. Na asortyment ciucholandów online składają się często ubrania zagranicznych firm odzieżowych niedostępnych na polskim rynku. Niepowtarzalność stylizacji oraz trwałość i ponadczasowość ubrań z drugiej ręki to nie jedyne czynniki decydujące o wyborze second handów. Są one również doskonałym wyborem w przypadku osób, które cenią swój czas i nie chcą tracić go na dojazd do galerii handlowej i wizytę w kilkunastu różnych sklepach. W ciucholandzie internetowym mogą szybko i wygodnie przeglądać setki produktów – kiedy chcą i gdzie chcą, potrzebują do tego jedynie komputera lub telefonu z połączeniem internetowym. Ciucholandy online przypadną do gustu także tym wszystkim, którym przeszkadza charakterystyczny zapach ubrań i tłum ludzi podczas dostawy towaru w stacjonarnym second handzie.

Alternatywna dla drogich zakupów, ale nie zawsze

Na możliwości upolowania prawdziwych modowych perełek oraz oszczędności czasu i energii nie kończą się zalety ciucholandów online. Internetowe sklepy z markową odzieżą używaną to świetne rozwiązanie także z powodów finansowych. Miłośnicy modnej, a jednocześnie taniej odzieży mogą zaoszczędzić kilkadziesiąt, a niekiedy nawet kilkaset procent ceny konkretnego ubrania. Bluzka, której cena w tradycyjnym sklepie wynosi 100 zł, w second handzie online może kosztować nawet 30 zł. Dzięki temu, za cenę ubrań w sklepie stacjonarnym, możemy kupić w sieci kilka modnych ciuchów. I wcale nie oznacza to, że wybrana przez nas bluzka, spodnie czy kurtka będą zniszczone lub słabej jakości. Większość lumpeksów posiada w swojej ofercie importowaną odzież używaną z metkami lub w ogóle niezniszczone, które jakością nie odbiegają od nowych ubrań. To jednak nie wszystko – zakupy przez internet dają możliwość upolowania także nieco droższych ubrań marek, który są słabo dostępne w Polsce (hurtownie oferują odzież z Anglii, Norwegii i innych krajów). Zaoszczędzimy w ten sposób nie tylko na cenie ubrania, ale również kosztach jego wysyłki zza granicy.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Zagłosuj!)
Loading...